İp Uçları

Kombinizi
Tasarruflu Kullanın


home_insurance_for_business_2
Kombinizi daha tasarruflu konforlu ve uzun ömürlü kullanmak için kışın kombimizi evde durmasak dahi varsa oda termostatından yoksa petek suyu sıcaklık ayar düğmesinden derecesini düşürmeliyiz böylece kombimiz gaz sarfiyatı yapmayarak olası donmalara karşı don koruma özelliğini devreye sokarak oluşabilecek yüksek maliyetli bir arızanın önüne geçmiş olur.

home_insurance_for_business_1
Çağımızda kombiler artık evlerin demirbaşları haline gelmiştir. Yeni bir eve taşındınız kullanacağınız kombinin özelliklerini bilmiyorsunuz geçmişinde bakım yapılıp yapılmadığını da bilmiyorsunuz ya da sürekli kullandığınız kombinizde olabilir her ne olursa olsun her yıl kış ayına girmeden muhakkak bakım yaptırmanızı öneriyoruz bu sayede kombiniz size ortalama %30 tasarruf sağlarken ömrünü de uzatmış olursunuz.


Kombilerin
Çalışma Prensibi


home_insurance_for_business_2
Değineceğimiz diğer nokta ise kombilerin çalışma prensibi gereği peteklerinizdeki suyun sıcaklığını baz alarak oda ayırt etmeden kombinizin üzerinden ayarladığınız dereceye petek suyunu ısıtmaktır. Hal böyle olunca istemese te doğalgaz faturalarımızda bir sürprizle karşılaşabiliriz.

home_insurance_for_business_1
Peki ne yapmalıyız evet kulağınıza yabancı gelmeyecek bu söyleyeceğimiz Oda termostatı taktırmanızı şiddetle tavsiye ediyoruz. Bu sayede kombiniz oda sıcaklığını baz alarak termostatın bulunduğu oda ayarlanan sıcaklığa geldiyse kombinizi durdurarak gaz sarfiyatını önlerken size de keyfini sürmek kalıyor.